English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

اعتباربخشی بیمارستان امام خمینی (ره) پیرانشهر انجام شد

بنا به گزارش کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

 

ابوبکر نشاطی خرم مدیر داخلی بیمارستان در گفتگو با روابط عمومی گفت : ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به گیرندگان خدمت از اهداف اصلی ارزیابی عملکرد و اعتبار بخشی بیمارستان ها است.

نشاطی خرم با بیان اینکه مبحث اعتبار بخشی از اولویت های مهم دانشگاه در حوزه درمان است، اظهار امیدواری کرد  با ارزیابی به موقع مشکلات و رفع آن در راستای ارتقای سلامت جامعه گام برداریم.

مدیر داخلی بیمارستان افزود : تیم اعتبار بخشی دانشگاه بخش های موجود در این بیمارستان را بر اساس محورهای اعتباربخشی بررسی نموده و نقاط قوت و ضعف استخراج شد که وضعیت بیمارستان امام خمینی (ره) رضایت بخش اعلام گردید.

گفتنی است اعتبار بخشی، فرایند خود ارزیابی و ارزیابی خارجی است که در سازمان های بهداشتی و درمانی، جهت ارزیابی سطح عملکرد آنها در رابطه با استانداردهای معین و راه های اجرای بهبود مستمر صورت می گیرد. اعتبار بخشی تنها به وضع استانداردها نمی پردازد بلکه دارای ابعاد تحلیلی، مشاوره ای و بهبودی است. در باب تعریف اعتبار بخشی در بیمارستان باید گفت: موضوعات پزشکی مبتنی بر شواهد، تضمین کیفیت، اخلاق پزشکی و کاهش خطای پزشکی، نقشی کلیدی در این فرایند دارا می باشد. ضمناً حفظ ایمنی بیمار نیز بخشی از فرایند تعریف اعتبار بخشی در بیمارستان است.

 

 

 


١٢:٣٧ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٧٤٩    /    تعداد نمایش : ١٢١خروج