English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

تاب آوری ، هدف اصلی مانور زلزله در پیرانشهر

بنا به گزارش کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

 

بنا به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر ، مانور زلزله با مشارکت مدیریت بحران فرمانداری ،اورژانس 115 ، جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی ، آموزش و پرورش  و... در مدرسه استاد هژار پیرانشهر با رویکرد مدرسه ایمن – جامعه تاب آور برگزار گردید

دکتر محمد حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در خصوص برگزاری مانور گفت : ساعت 11 صبح پنجشنبه 7 آذر ماه با مدیریت فرمانداری  و همراهی مدیریت ستاد بحران شهرستان پیرانشهردر دبیرستان استاد هژار  ، مانور شبیه سازی زلزله برگزار شد که در این مانور با شبیه سازی کشته و مصدوم در زلزله ، توان نیروهای امدادی مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود : در این مانور اورژانس 115 پیرانشهر با دو دستگاه آمبولانس  و یک اتوبوس آمبولانس همراه با تجهیزات کامل به عنوان اولین واحد امدادی به محل حادثه رسید و تکنسین های اورژانس 115 در محل اقدام به تریاژ و درمان مصدومین فرضی نمودند و سپس مصدومین به ترتیب اولویت درمانی به بیمارستان اعزام شدند.

گفتنی است که عملکرد نیروهای مرکز بهداشت و بیمارستان مطلوب ارزیابی شده و این نیروها با حضور به موقع و نمایش توان عملیاتی ، آمادگی خود را جهت مواجعه با هرگونه حادثه ای نشان دادند.

 

 

 


١٠:٥١ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٥٥١    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج