English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ١٣ آذر ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

25092 تماس با اورژانس 115 پیرانشهر در طول 8 ماهه سال 99

بنا به گزارش کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر

 

وی افزود: از مجموع دو هزار و هشتصد و پنجاه و پنج  مورد ماموریت فوریت‌های پزشکی پیرانشهر در سال جاری 908 مورد آن درمان سرپایی و 1834 مورد هم انتقال بیمار یا مصدوم به بیمارستان است که توسط اورژانس‌های 115 شهرستان انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر گفت: از مجموع ماموریت فوریت‌های پزشکی شهرستان در سال جاری 463 مورد تصادفی و 2419 مورد هم بیماران غیر تصادفی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه به منظور مقابله با کووید 19 همچنین، شش پایگاه اورژانس  و مرکز پیام پیرانشهر (مجهز به هشت دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ) نیز آماده خدمت رسانی می باشد، تصریح کرد : در این خصوص همچنین نحوه برخورد صحیح با بیماران مبتلا به ویروس کرونا به پرسنل اورژانس این شهرستان ابلاغ شده است و با توجه به شبانه روزی بودن مرکز پیام فوریتهای پزشکی نقش بسزایی در آموزش و ارتقای شهرونده در مورد بیماری کرونا ایفا کرده اند.

دکتر کاسیان زاده ادامه داد :  در طول 8 ماهه ، 456 ماموریت مختص به کووید 19 توسط فوریت های پزشکی پیرانشهر  نیز به  انجام  رسیده است بعبارت دیگر شانزده درصد ماموریت ها مربوط به کرونا می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر یادآور شد : در طی مدت مذکور،  35 ماموریت احیای قلبی ریوی و   29 ماموریت مربوط به مادران باردار  توسط  پرسنل فوریت های پزشکی پیرانشهر به انجام رسیده است  و  یک بیمار مصدوم نیز توسط اورژانس هوایی با موفقیت به مراکز درمانی استان ، انتقال یافتند.

دکتر کاسیان زاده در پایان از تلاشهای مستمر و ایثارگرانه تمامی مدافعان سلامت اورژانس 115 شهرستان که تاکنون در این راه از زمان ابتلای شیوع ویروس کرونا با ابتلای 15 نفر از پرسنل به بیماری کرونا و بدون هیچ چشم داشتی برای تامین ، حفظ و ارتقای سلامت مردم تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد.

 

 


١٠:٥٨ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٤١٢٥    /    تعداد نمایش : ٩خروج